prezent

Co wybrać na prezent dla dziecka?

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? Maluchy dostają upominki na różne okazje – zwykle od rodziców, dziadków i kolegów, ale wcale nie jest to łatwa decyzja. Dużą popularnością cieszą się książki, gry, smartfony, zabawki interaktywne i edukacyjne. Poniżej lista propozycji.

Przede wszystkim ustal budżet, jaki możesz przeznaczyć na zakup prezentu dla dziecka. Zwróć uwagę na jakość produktu, jego wykonanie i materiały, których użyto, a także wiek oraz płeć dziecka. Najważniejszym kryterium są jednak potrzeby dziecka – pamiętaj, że prezent powinien być odpowiedni do jego wieku i zapewniać mu rozwój.

Prezenty dla malucha do 1. roku życia

Gryzak – ukoi ból podczas ząbkowania, poza tym spełni podstawową potrzebę niemowlaków, które lubią wkładać zabawki do buzi. Wybór jest ogromny – m.in. z grzechotką, gumowe, drewniane itd.

Przytulanka z termoforem – dwa w jednym, przytulanka i termofor, ukoi w razie kolki. 

Książeczki edukacyjne – zabawka, która przyda się przez lata i będzie w kręgu zainteresowań dziecka. 

Upominki dla dziecka w wieku do 3 lat

Drewniana układanka magnetyczna – bardzo kreatywna zabawka, popularna wśród dzieci.

Instrument muzyczny – dobry pomysł dla małego muzyka, rozwija talent i zdolności manualne. Do wyboru jest wiele instrumentów, które będą odpowiednie na początek.

Basen z kulkami lub trampolina na ogród – dostarczy dużo zabawy i frajdy. Warto zdecydować się na ten prezent i zrobić dziecku wielką niespodziankę.

Prezenty dla dzieci w wieku do 5 lat

Hulajnoga – fajna alternatywa dla roweru, w dodatku modna, świetnie sprawdzi się w różnych warunkach i na pewno spodoba dziecku. Można wziąć pod uwagę także rolki! 

Zestaw gier planszowych – świetnie pobudzą, rozwijają wyobraźnię, kreatywność i strategiczne myślenie, sprawdzony pomysł na trafiany prezent.

Można też zdecydować się na książki, deskorolkę, szachy itd. – pomysłów jest wiele, ale warto poznać wcześniej gust dziecka, a także jego uzdolnienia i zainteresowania, aby pomóc mu je rozwijać.

Ewelina, f: karosieben / Pixabay