kobieta

Pomoc z zakresu psychologii – gdzie się udać na Bielanach?

Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak dobra forma fizyczna. Na warszawskich Bielanach działa Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego, które oferuje bezpłatne wsparcie. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Placówka na Bielanach

Głównym zadaniem zlokalizowanego na Bielanach Centrum jest wsparcie udzielane potrzebującym, m.in. dzieciom i osobom dorosłym. Pomoc oferowana jest w tzw. systemie środowiskowym, co oznacza, że bliskie otoczenie potrzebującego udziela wsparcia – ta współpraca ma ogromne znaczenie dla całej terapii – a także w naturalnym środowisku chorego.

Metody dobierane indywidualnie do potrzebującego

Poza pomocą i zaangażowaniem bliskich chorego ważny jest też dobór właściwych metod niesienia mu pomocy i wypracowanie odpowiedniego modelu współpracy, tzw. Indywidualny Plan Zdrowienia. Zwykle jest on indywidualnie dopasowywany do jego potrzeb, dzięki czemu udaje się uzyskać pożądane efekty.

Zespoły specjalistów

W Centrum na Bielanach pracują zespoły specjalistów, np. psycholodzy, psychiatrzy, terapeuci środowiskowi, psychoterapeuci, logopedzi itd., z których wsparcia, wiedzy i doświadczenia można skorzystać. Wśród oferowanych usług są m.in. konsultacje psychologiczne, psychoterapie indywidualne lub grupowe, warsztaty terapeutyczne dla najmłodszych, grupy wsparcia, wizyty diagnostyczne itd.

Pomoc zapewniana jest bezpłatnie i bez skierowania dla wszystkich mieszkańców z danego obszaru działania bielańskiego Centrum.

Szczegóły na: https://sczp.med.pl/placowki/warszawa-bielany-dla-doroslych

Wojtek, foto: geralt / Pixabay